• "Zwróć uwagę czym oddychasz, to się smogu nie nawdychasz!" - to nasze hasło. Jak wiecie z wcześniejszych postów nasza szkoła znalazła się w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Mierzymy się ze smogiem!”, pod honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji i Klimatu oraz NASK-PIB.

W związku z powyższym w naszej szkole zostały już zamontowane zestawy pomiarowe:

• miernik jakości powietrza,

• tablica LED do wyświetlania danych pomiarowych na zewnątrz budynku szkoły,

• ekran do wyświetlania danych pomiarowych oraz prezentacji treści edukacyjnych wewnątrz szkoły.

Dzięki udziałowi w projekcie ESA i otrzymanym urządzeniom nauczyciele i uczniowie na bieżąco zapoznają się z aktualnymi i rzeczywistymi danymi pomiarowymi ze swojej okolicy i na bieżąco możemy analizować stan powietrza wokół szkoły. Konkurs „Mierzymy się ze smogiem” był współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.