•             Szkolny Klub Wolontariusza działający przy naszej szkole już od dłuższego czasu skupia wielu wolontariuszy zawsze chętnych do pracy na rzecz innych. Jesteśmy otwarci na potrzeby nie tylko otaczającego nas środowiska, ale również wychodzimy z pomocą dużo dalej poza mury szkoły, poza granice naszej miejscowości.

Opiekunami Szkolnego Klubu Wolontariusza są: p. Dorota Charczuk i p. Marta Sawczuk

Działalność klubu to włączanie się  we wszelkiego rodzaju akcje mające na celu wspieranie tych najbardziej potrzebujących, których wołanie o pomoc jest czasami słabo słyszalne.

Akcje w których bierzemy udział to zarówno akcje odbywające się cyklicznie jak i wynikające z jednorazowej potrzeby.

Przez cały rok szkolny zbieramy nakrętki w eko - akcji ph: „Zakręcona Nakrętka” na rzecz Zuzi i Dominika z Miedzyrzeca Podlaskiego.

Zorganizowaliśmy akcję na terenie szkoły w której zbieraliśmy złom kluczowy dla BUDZIKA Fundacji „AKOGO”? Ewy Błaszczyk „wybudzanie dzieci ze śpiączki”. Kto wie? Może stanie sie tak, że któryś z naszych kluczyków wybudzi jakieś dziecko.

Angażujemy się w przebieg Tygodnia Profilaktycznego odbywającego się w naszej szkole. Przy każdej okazji staramy się pamiętać o tych najmniejszych potrzebujących.

Regularnie przeprowadzamy  zbiórki na rzecz podopiecznych schroniska Azyl w Białej Podlaskiej - Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt.

Cyklicznie już od kilku lat bierzemy udział w ogólnopolskim projekcie  „Szlachetnej paczki” i co roku udaje nam się dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej zebrać bardzo dużo potrzebnych artykułów.

We wcześniejszych latach organizowaliśmy i współorganizowaliśmy akcje „Wyślij pączka do Afryki”  na najważniejsze potrzeby dzieci mieszkających w Afryce.

Od kilku lat współpracujemy z Fundacją Dr Clown oddział Lubelski w ramach czego w przebraniach clownów odwiedzaliśmy systematycznie podopiecznych oddziałów pediatrycznych, oddziału wewnętrznego pobliskich szpitali w Międzyrzecu Podlaskim i Białej Podlaskiej. Nie zapominamy także o osobach niepełnosprawnych, których odwiedzamy w Specjalnych Ośrodkach Szkolno- Wychowawczych w Międzyrzecu Podlaskim i Białej Podlaskiej. Jeżdżąc w te miejsca  przeprowadzamy różnego rodzaju akcje takie jak np. Światowy Dzień Uśmiechu, Nie bądź sknera, daj cukiera na potrzeby której zbieraliśmy cukierki w naszej szkole,  w pobliskich szkołach i pakowaliśmy je w Chatki Uśmiechu by je rozdać małym podopiecznym. Braliśmy udział  w jakże wartościowej i ciekawej akcji „Wszystkiego dobrego dla chorego! Przekaż dobrą myśl choremu”. W ramach której wolontariusze przygotowali kartki dla chorych. Włączamy się również  w obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej chcąc docenić jakże wymagającą i cenną pracę pielęgniarek i położnych – przygotowujemy  kartki z życzeniami, które są  przekazywane  pielęgniarkom ze szpitali w Międzyrzecu Podlaskim i Białej Podlaskiej oraz do Ośrodka Zdrowia w Rogoźnicy. Współpracując z Funadacją Dr Clown podczas takich wizyt w szpitalach czy ośrodkach rozdajemy wiele atrakcyjnych gadżetów takich jak kolorowanki, zabawki, klocki lego, książeczki, zeszyty, maskotki, kolorowe noski, gąbki do kąpieli i wiele, wiele innych. A to wszystko po to by leczyć uśmiechem, życzliwością i pogodą ducha.

Staramy się także uwrażliwiać społeczność szkolną na potrzeby osób niepełnosprawnych włączając się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu czy też Światowego Dnia Zespołu Downa.

W naszych  działaniach szczególne miejsce zajmują osoby starsze - zorganizowaliśmy   akcję „Zakładka dla Seniora” w ramach której uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych wykonali   zakładki do książek, które zostały przekazane członkom Klubu Seniora w Rzeczycy.

W swojej uczniowskiej codzienności pragniemy się  dzielić z drugim człowiekiem tym co mamy. Czasami to tak niewiele, ale dla drugiej osoby może to być bardzo dużo. Na przykład poświęcany  czas, serdeczny uśmiech, ciepły  uścisk dłoni, miłe słowa.

Zapraszamy  wszystkich chętnych do wstapienia w szeregi Szkolnego Klubu Wolontariusza.

Pamiętajmy „Wolontariat to niesamowita możliwość ofiarowania się poprzez swoją pracę”.

„Zawsze bądź szlachetny. Bądź do pomocy gotowy.”
                                                                                                                    Johann Wolfgang Goethe